Chovatelská  stanica

 

FCI  reg. číslo:  352/05

Chovateľ:   Ing. Attila Ölvedy

Už ako dieťa som túžila mať psa, môj manžel tiež, ale vlastného psa sme nikdy nemali. To, že si kúpime psa sme rozhodli vtedy, keď manžel ochorel a viackrát bol v nemocnici ako doma. Psychicky to bolo ťažko znášatelné. V roku 1998 sa stal invalidným dôchodcom. Veľa sme uvažovali nad tým, aké plemeno bude pre nás vyhovujúce. Jedno sme vedeli, že chceme mať inteligentného a mierumilovného psa.Vtedy som počula v rozhlase, že Bill Clinton tiež chcel kúpiť psa a po dlhom uvažovaní rozhodol kúpiť si plemeno Labradorského retriever.Po štúdiách o tomto plemene som sa rozhodla, že takéto plemeno zabezpečím aj ja.Blížili sa narodeniny môjho manžela, poprosila som známych, aby mi pomohli nájsť šteniatka labradora.Tak sa k nám dostala 4.februára 1998 naša milovaná čierna sučka Zora  Biely agát od známeho chovateľa Štefana Janegy .Stala sa členom našej rodiny, priniesla nám radosť.Nakoľko to je skutočne kvalitné plemeno, rozhodli sme sa ,že založíme chovateľskú stanicu.

V roku 2003 sme kúpili druhé šteniatko v čokoládovej farbe Mimi Biely agát. Mimi je zakladateľkou našej chovateľskej stanice.Je energická, húževnatá a  učenlivá labradorka.

Cieľom našej chovateľskej staniceje, aby sme chovali zdravých jedincov s kvalitným pôvodom, s vrodenými vlohami ako uvádza štandard, s pracovnou zručnosťou a s nádherným temperamentom.